Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Podaruj nam tylko 1% i wielkie możliwości!

1,5% dla TPBBiP » półtora procenta - wielkie możliwości

 

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia jest organizacją pożytku publicznego.

Nasz KRS: 0000327251


Tutaj nie zmarnuje się nawet jeden procent!

Masz dylemat, komu odpisać ze swojego podatku 1,5%? Więc już go nie masz,
bo jesteśmy my – Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.
Zrobiliśmy już dużo, a chcemy zrobić jeszcze więcej.

 

Dołóż więc i Ty swoją cegiełkę

 

Przekaż 1,5% naszej organizacji

 

 

Jesteśmy grupą ludzi kochającą swoje miasto i region. Pełni pasji i kreatywności w tym, co robimy. Wydajemy Kalendarz Beskidzki, stworzyliśmy Festiwal Bajkowe Miasto, redakcję BB, prowadzimy Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB finansowany przez bielski samorząd, a Ty możesz pójść o krok dalej i działać razem z nami!

 

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia tworzą bielszczanie nie tylko mieszkający w samym Bielsku-Białej i regionie, ale też rozsiani po całym kraju i świecie, którym gród nad Białą bliski jest sercu. Głównym celem Towarzystwa jest szeroko pojęta integracja osiągana przede wszystkim poprzez różnego rodzaju aktywność kulturalną i społeczną, zachęcanie do organizowania działalności artystycznej, kreowania pomysłów z tym związanych. Równie ważną częścią działalności jest poznawanie historii miasta i regionu i jej popularyzowanie.

 

Codzienna działalność to warsztaty tematyczne, organizacja konkursów, debat na ważkie społecznie tematy, rodzinne rajdy rowerowe, reagowanie na potrzeby wynikające z aktualnej sytuacji, a dotyczące, chociażby cudzoziemców przybywających do Bielska-Białej. Warto też dodać, że TPBBiP wydaje takie pozycje, jak znany większości mieszkańców Kalendarz Beskidzki (wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej), Almanach Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia oraz od 2014 roku magazyn redakcja.BB – jest on tworzony w całości przez chętnych do tego młodych bielszczan.

 

Ostatnią z kolei i ważną zwłaszcza ze społecznego punktu widzenia inicjatywą Towarzystwa jest stworzenie przy poparciu samorządu bielskiego Szkoły Asystentów Międzykulturowych w ramach projektu „Jak tu się dogadać”. Wyłonieni podczas specjalnego szkolenia asystenci znajdą pracę w bielskich szkołach i przedszkolach, gdzie pomogą kadrze nauczycielskiej i samym dzieciom cudzoziemców w asymilacji z polskimi uczniami.

 

 

Prosimy o 1,5% PIT
dla Towarzystwa Przyjaciół
Bielska-Białej i Podbeskidzia

 

Nasz KRS: 0000327251

 

Towarzystwo Przyjaciół
Bielska-Białej i Podbeskidzia

ul. Krasińskiego 5a
43-300 Bielsko-Biała


Nr konta: 16 1600 1462 1028 5122 9000 0009 

 

Dla przelewów zagranicznych:

Konto nr:
PL11203000451110000002386980
 

Kod SWIFT: 
GOPZPLPW

Zapytaj nas:

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej działaności - prosimy o kontakt:
 

Zapoznałem się z polityką prywatności czytaj więcej >>