Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia

 

Aktualności

Nowy KALENDARZ BESKIDZKI 2023 już w sprzedaży!
2022-12-08

Kalendarz Beskidzki AD 2023 wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia już jest!. Nowy rocznik otwierają ilustrowane bajecznie kolorowymi obrazami teksty poświęcone Agnieszce Nowińskiej oraz jej studentom malarstwa z Klubu Seniora „Krakus” w Polsko-Słowiańskim Centrum w Nowym Jorku. Studenci tworzą obrazy, mimo iż nigdy wcześniej nie mieli pędzla w dłoni.

 

Najciekawsze jest to, że nowojorscy artyści pędzli w dłoniach nadal nie mają. Agnieszka Nowińska wymyśla bowiem coraz to nowe techniki tworzenia, w których pędzel nie jest do malowania potrzebny! Bielska artystka słynie z tego, że maluje m.in. oddechem. Teksty poświęcone wieloletniej współpracownicy Kalendarza Beskidzkiego zyskały 16 października br. niezwykłą aktualność, albowiem Agnieszka Nowińska odebrała wtedy w Paryżu Złoty Medal francuskiej Akademii Sztuki, Nauki i Literatury za całokształt twórczości. Konsekwencją nadzwyczajnego lauru jest wystawa malarstwa, którą Agnieszka Nowińska przygotowuje obecnie w Paryżu...

 

ZOBACZ WIĘCEJ

 

DO KUPIENIA W KSIĘGARNI KLIMCZOK W BIELSKU-BIAŁEJ!

KUP TUTAJ
on-line 

ZAMÓW KALENDARZ

 

 

 

 

Nasze aktualne Projekty

 

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia

 

"...Doszłam do wniosku, że warto byłoby wykorzystać mnóstwo kontaktów, które mam z ludźmi pochodzącymi z naszego miasta albo z miejscowości okolicznych, którzy wyemigrowali stąd za pracą..."

 

Grażyna Staniszewska
Założycielka i Przewodnicząca  Towarzystwa

 

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie.

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia jest organizacją pożytku publicznego.

Więcej o nas »