Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Aktualności na czasie...

  TPBBiP » Aktualności

 

Grażyna Staniszewska z tytułem "Zasłużonej dla Bielska-Białej"
2022-08-29

Pani Grażyna Staniszewska wpisana została do zaszczytnego grona Zasłużonych dla Miasta Bielska-Białej. Taką uchwałę - na wniosek prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego - podjęła Rada Miejska Bielska-Białej 25 sierpnia. Wpis do księgi zasłużonych i specjalny dyplom pani Grażyna odebrała na sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Grażyna Staniszewska - polonistka, działaczka pierwszej Solidarności, parlamentarzystka. Dyplomy i kwiaty nowo mianowanej przekazali przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. 

 

Cytujemy kilka słów podziękowań pani Grażyny:

"- Dziękując państwu za to wyróżnienie, chciałabym podziękować bielszczanom za zaangażowanie na rzecz uchodźców ukraińskich, a wcześniej afgańskich. Ostatnio nie mieliśmy dobrej opinii w Unii Europejskiej i wielu pytało, co się dzieje z naszą solidarnością. Jednak w ostatnich miesiącach znowu udowodniliśmy, że gdy kogoś spotyka autentyczna tragedia, to umiemy okazać solidarność i wsparcie. Dziękuję raz jeszcze państwu i prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu, który jako pierwszy udzielił swojego mieszkania afgańskiej rodzinie, która przyjechała do Bielska-Białej. Dziękuję za wszystko i zapraszam do wspólnego wspierania potrzebujących - mówiła Grażyna Staniszewska. "

 

źródło: Magazyn Samorządowy e Bielsku-Białej

 

fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB